Decyzja i wybór DJ'a na jakąś ważną dla nas okazję to bardzo trudne zadanie.
Warto porządnie przeszukać oferty w poszukiwaniu .

Artykuł o oprawie muzycznej i DJ'ach.

Co musi mieć DJ, aby móc wykonywać swój zawód?

wodzirej rybnikObsługa muzyczna imprez wymaga sporej ilości sprzętu grającego: kolumn, głośników, mikserów no i kabi, żeby to wszystko podpiąć.
Nie może też zabraknąć źródła dźwięku, czyli jakiegoś odtwarzacza, czy laptopa z zewnętrzną kartką dźwiękową.

Koszty zakupy takiego sprzętu są ujęte jako koszty amortyzacji w usługach każdego DJ'a, który jeździ na imprezy, eventy czy studniówki.

Do tego jeszcze dobry Dj musi mieć swój set utworów, na które posiada licencję na odtwarzanie i ewentualna obróbkę.
Bez tego nie można nawet mówić o profesjonalizmie danego dźwiękowca.

O DJ klubowym w encyklopedii

wodzirej rybnik
Klubowy DJ (ang.
club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami.

Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi.

Utwory te są z góry przygotowane do miksowania.

Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami.

Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych.

Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ

Cechy dobrego Dj, co musisz umieć, aby nim zostać?

Celem działań DJ'a powinno być rozbawienie słuchającej go publiczności i zachęcenie ich do rytmicznego podskakiwania w akompaniamencie jego miksów.
Dj, aby dobrze wykonywać swoja prace musi znać aktualne trendy muzyczne, aby jego goście nie słuchali ciągle tego samego w słyszą w radiu i co słyszeli na poprzednich dziesięciu imprezach. Oryginalność jest tu dość istotna. Dyskdżokej musi też mieć bardzo dobre wyczucie rytmu, a każde jego zachwianie będzie powodowało gorsze wrażenia dla jego publiczności.

Krótko mówiąc Dj musi mieć pewne kluczowe w tym zawodzie cechy, bez nich nigdy nie porwie za sobą tłumów, a jego miksy będą zwyczajnie słabe..

Widok do druku:

wodzirej rybnik