Druk (niem. Druck ?nacisk?) ? wielokrotne odbicie

naklejki reklamowe Warszawa naklejki reklamowe Warszawa
Druk (niem. Druck ?nacisk?) ? wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe (np.
na papier).
Potocznie nazywana drukiem jest również każda kopia, czyli odbitka drukowa. Za druk uważa się również rozmaite techniki powielania tekstu i grafiki zarówno metodami tradycyjnymi, z użyciem maszyn drukarskich, jak i nowoczesnymi metodami komputerowymi z użyciem komputerowych urządzeń peryferyjnych, jak drukarki, plotery itp. - choć poprawnie tego rodzaju odbitki powinno nazywać się wydrukami.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Druk

Jak powstają te wszystkie wydruki, które widzimy na co dzień

Na co dzień mało kto zastanawia się nad tym jak wykonane są te wszystkie kolorowe magazyny, reklamy czy wielkie bannery na autostradach, jednak proces przygotowania takich materiałów nie jest prosty i wymaga zaangażowania wielu osób, nie tylko z drukarni.
Wszystko zaczyna się od projektu wykonanego na komputerze w formacie rastrowym lub wektorowym przez grafika.
Projekt musi być odpowiednio stworzony, aby pasował do przyjętych formatów druku w zależności od jego przeznaczenia.
Później projekt trafia do realizacji w drukarni, gdzie musi zostać dostosowany do druku (najczęściej na roli) przez operatora DTP.
Dopiero po tych wszystkich krokach wykonuje się druk całości nakładu.

Ważna gałąź druku

Druk reklamowy to jedna z ważniejszych gałęzi druku.
Ogólnie produkty reklamowe, które wychodzą z drukarni są jednymi z najczęściej zamawianych w dużych i małych drukarniach.
Firmy próbują reklamować się na różne sposoby za pomocą różnych materiałów drukowanych; na przykład banery i ulotki wizytówki.

Lub też aklejki reklamowe, które służą do: oznaczania produktów, do etykietowania produktów, do naklejania na samochody oraz na szyby w siedzibach firmowych.

.