Takie kosmetyki mogą być zamawiane w dobrej jakości sklepach kosmetycznych i powinny być stosowane z zachowaniem odpowiedniego umiaru.
W zależności od rodzaju cery, typu problemów skórnych lub oczekiwanego efektu, dobiera się właściwą maseczkę. Środki dostępne w sprzedaży są zwykle dokładnie opisane pod kątem przeznaczenia i działania; istnieje także wiele domowych sposobów robienia maseczek - np.okład z ubitej piany białka jaj działa ściągająco, z drożdży - odżywczo i wygładzająco, z płatków owsianych - oczyszczająco i hamująco na łojotok, z owoców (np.truskawek) witaminizująco i rozświetlająco, z surowych ogórków - wybielająco.
Stosując daną maseczkę należy mieć świadomość, że może ona działać alergizująco, należy więc najpierw wypróbować ją na małym fragmencie skóry i odczekać kilka godzin na ewentualną reakcję.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna
Środki te służą przede wszystkim do utrzymywania powierzchni określonych części ciała w możliwie jak najlepszym stanie naturalnym..Część środków pielęgnujących ma też charakter leczniczy.
Do tego rodzaju środków zalicza się: i wiele innych. Kosmetyki są przedmiotem regulacji ustawy z dnia 30 marca 2001 roku o kosmetykach (Dz.U.z 2001 nr 42, poz.473).24.03.2009 Parlament Europejski przyjął rozporządzenie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa kosmetyków poprzez ustanowienie jasnych warunków jakie firmy muszą spełnić w kwestii oceny bezpieczeństwa produktów i ochrony zdrowia konsumentów.Rozporządzenie to nie zmienia obowiązujących przepisów dotyczących zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyka