Jednocześnie zapisy na kolejne kursy prowadzone są w siedzibach ośrodków szkolenia kierowców.
Co jakiś czas można również zapisywać się na egzaminy teoretyczne dotyczące wiedzy o ruchu drogowym, które organizowane są w większych grupach.
Natomiast egzaminy praktyczne organizowane są indywidualnie.Wszystkie ośrodki szkolenia kierowców są również bardzo dobrze wyposażone w sprawne samochody oraz środki edukacyjne, do których należą sprzęty audiowizualne oraz różnej wielkości tablice i komputery.
Ze względu na bezpieczeństwo kursantów także place ćwiczeniowe często poddawane są różnym kontrolom, a na ulice wyjeżdżają kursanci wstępnie przeszkoleni.Podstawowe zasady ruchu drogowego zostały określone w Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym w roku 1968.Nie wszystkie kraje ją ratyfikowały, a nawet wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa.
W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1. Podstawową zasadą jest, że każdy uczestnik ruchu ma obowiązek uniknięcia kolizji z innym uczestnikiem ruchu niezależnie od tego, czy tamten postąpił zgodnie z zasadami ruchu, czy nie. Przy wykonywaniu niebezpiecznych manewrów (na przykład wyprzedzaniu lub zmianie kierunku jazdy) i w niebezpiecznych miejscach (między innymi na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych) Prawo o ruchu drogowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności.
O takich miejscach informują także znaki drogowe ostrzegawcze.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogowy.